مجموعه آفی شما را به خرید بهترین خشکبار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

پخش مستقیم قیسی زردآلو عمده

آنچه در این مقاله می خوانید...

فواید مصرف قیسی زردآلومعرفی انواع قیسی زردآلوتولید قیسی زردآلو عمده

آیا تابحال نام قیسی به گوشتان خورده به خشک شده زرد آلو که در وسط آن به جای هسته مغز میوه مثل گردو را قرار می دهند قیسی زرد آلو می گویند تولید کننده قیسی زردآلو عمده این محصول را به صورت عمده به فروش می رساند.

افرادی هستند که در صادرات این محصول فعالیت دارند آن ها این محصول را در بسته بندی های شیک و بهداشتی صادر می کنند به صورت مستقیم می توان از تولید کننده این محصول را به صورت حضوری و غیر حضوری خریداری کرد.

پخش مستقیم قیسی زردآلو عمده

فواید مصرف قیسی زردآلو

فواید مصرف قیسی زردآلو همان طور که می دانید میوه زرد آلو مخصوص شهرستان شاهرود می باشد و قیسی هم یکی از از فراورده های زرد آلو می باشد در بین محصولات صادر شده خشکبار قیسی زرد آلو دارای بهترین کیفیت است زرد آلو قیسی در شهریور ماه بردا شت می شود و خیلی از افراد آن را خریده خودشان قیسی درست می کنند .

فواید مصرف قیسی زردآلو 1- برای درمان فشار خون مناسب می باشد.

2- باعث می شود آهن بهتر جذب بدن شود.

3- مصرف آن باعث می شود پوستی شفاف داشته باشیم .

4- در درمان آب مروارید چشم موثر است.

5- کمک به پیشگیری و درمان بیماری های قلبی می کند .

قیسی تولید شده در بازار دارای انواع مختلفی می باشند و هریک از این نوع محصول دارای طرفداران خاص خودش می باشد هر چند زردآلو دارای پتاسیم است ولی قیسی آن دارای پتاسیم بیشتری می باشد قیمت قیسی زردآلو بستگی به کیفیت آن دارد همچنین قیسی زرد آلو برای تقویت حافظه و اعصاب مناسب می باشد .

معرفی انواع قیسی زردآلو

معرفی انواع قیسی زردآلو برای درست کردن قیسی زردآلو ابتدا میوه های رسیده و نرم زردآلو را می شوریم و در آبکش های بزرگ قرار می دهیم تا کاملا خشک شده و هیچ آبی بر روی آن نباشد سپس از خط وسط زردآلو آن را باز کرده و هسته ی آن را در می آوریم و در اّکش ها قرار داده و در هوای باز قرار داده تا زردآلو ها خشک شده و قیسی بدست آید برای این کار بهتر است برای جلو گیری از گرد و خاک بر روی آبکش و یا سبد هایی که زردآلو را خشک می کنیم پارچه ای نازک پهن کنیم سعی کنید به صورت مستقیم در جلو آفتاب نگذاریم بلکه در خانه از پشت پنجره و یادر هوای آزاد در سایه خشک کنیم و از نور مستقیم آفتاب جلوگیری کنیم و هر روز قیسی ها را پشت و رو کنیم تا از کپک زدن در امان باشند .

وقتی که کمی نم دار هست درون آن را با مغزی از میوه به دلخواه گردو یا پسته و غیره قرار می دهیم و مدتی نیز به همین صورت در هوای آزاد قرار می دهیم وقتی خودش را گرفت آن را جمع کرده و در مکانی سرد و خنک نگهداری می کنیم. قیسی دارای انوع مختلفی می باشد :

1- قیسی های تولید شده در کارخانه :که طعم قیسی خانگی را ندارد و صنعتی می باشد.

2- قیس تولید شده به صورت سنتی :دارای طعم و مزه ی خاصی است و دارای کیفیت بالایی می باشند.

3-قیسی کاملا خشک :این نوع قیسی را می توان هم در کارخانه و هم به صورت سنتی درست کرد.

4- قیسی های تر و تازه : برای درست کردن این نوع قیسی هم به صورت سنتی و هم کارخانه ای درست می شود .

افراد با توجه به ذائقه هایشان هر کدام یک نوع قیسی را می پسندند و استفاده می کنند.

تولید قیسی زردآلو عمده

تولید قیسی زردآلو عمده معمولا زر دآلو میوهای است که در آب وهوای معتدل کاشت می شود ولی زردآلو قیسی بیشتر در در شهرهای شاهرود ، دامغان ،یزد و شیراز کاشت می شود و دلیل بهتر بودن این قیسی آب و هوا و خاک مناسب برای پرورش زردآلو می باشد .

در شهر های بزرگ مثل تهران شرکت های توزیع قیسی زردآلو قرار دارد همچنین می توانیم خرید قیسی عمده را از طریق سایت های اینترنتی خریداری کنیم و ِ این محصول را از فروشگاه های معتبر و عطاری ها و خشکبار و آجیل فروشی ها به صورت عمده و یا جزئی خریداری کنید .

اکبر سرتیپی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه آفی شما را به خرید بهترین خشکبار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *