مجموعه آفی شما را به خرید بهترین خشکبار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروش مستقیم برگه قیسی عمده

آنچه در این مقاله می خوانید...

معرفی انواع برگه قیسیمراحل تولید برگه قیسیخرید برگه قیسی عمده

میوه های خشک یکی از محبوب ترین و با کیفیت ترین غذاهای ایرانی است که سالانه در سراسر جهان صادر می شود. در گذشته ، این غذاها به طور کلی برای ذخیره و مصرف میوه هایی تهیه می شدند که می توانند در مدت زمان کوتاهی برداشت شوند. میوه های زیادی وجود دارد که می توان آنها را خشک و استفاده کرد.

سیب ، توت فرنگی ، گلابی ، آلو ، گیلاس ، زردآلو و … از میان میوه های خشک ، زردآلو ، آلو و گیلاس معروف ترین و محبوب ترین آنهاست. میوه های خشک دارای خواص بیشتری نسبت به میوه های تازه هستند و مقداری از آنها از بین می روند. این مقاله به طور خاص میوه خشک زردآلو یا برگه یا قیسی را توصیف می کند. برگه قیسی عمده در کشور ما از محبوبیت خاصی برخوردار است.

فروش مستقیم برگه قیسی عمده

معرفی انواع برگه قیسی

معرفی انواع برگه قیسی انواع قیسی زردآلو از نظر علم تولید به سه نوع با نام خاص تقسیم می شوند و هر سه محصول در بازار ایران موجود است و می توان آنها را به صورت عمده و بسته بندی خریداری کرد. زردآلوهای قیسی با سه نام خاص شناخته شده اند که انواع موجود را مشخص می کنند و ارقام ، که هر کدام به روشی خاص تولید می شوند ، به عنوان رقم گوگردی، آفتابی ارگانیک و تیزابی شناخته می شوند. قیسی هر گروه موجود زردآلو ایرانی دارای ویژگی های مختلفی است و از نظر نمره کیفیت ، محصولات باید در سه کلاس درجه یک ، درجه دوم ، کیفیت متوسط ​​و درجه سه صنعتی طبقه بندی شوند. پخش برگه قیسی در بازار ایران رونق خاصی دارد.

مراحل تولید برگه قیسی

مراحل تولید برگه قیسی پس از برداشت میوه از درخت ، اولین قدم انتخاب و تفکیک میوه های سالم و بزرگ است. یکی از ویژگی های زردآلو که می خواهید برگه درست کنید ، گوشت سفید و خوش رنگ است. در مرحله بعدی زردآلوها اصطلاحاً دو لپه می کنند و سپس دانه ها را بیرون آورده و در ظرفی به نام کاسه قرار می دهند.

روش قرار دادن زردآلو بر روی طبق بسیار مهم است زیرا داخل زردآلو باید رو به بیرون سر باشد و در اتاقی به نام رودخانه قرار می گیرد و بسته به میزان برگه ، سوزاندن گوگرد به مدت 30 دقیقه تا 4 ساعت دود تولید می کند.میزان سوددهی علاوه بر حجم برگه موجود در اتاق به هنگام عرضه محصولات به بازار نیز بستگی دارد.

این بدان معناست که اگر برگه برای مدت کوتاهی در انبار ذخیره شود و به سرعت فروخته شود ، دود دهی گوگرد کاهش می یابد ، در غیر این صورت دود افزایش می یابد. پس از دود دهی ، لایه از رودخانه برداشته شده و در مکان مناسب در مقابل آفتاب قرار می گیرد.

این امر تا زمانی که برگه خشک و موثر واقع نشود ، بسته به نوع آب و هوا نیز از این مهم است و در اثر فشار دست به هم نچسبند ادامه می یابد. وقتی مرحله دوددهی از بین می رود ، برگه مستقیم در زیر آفتاب خشک می شود می شود. به این نوع برگه برگه زردآلو آفتابی گفته می شود. از طریق این مراحل ، برگه نه تنها از نظر رنگ بلکه از نظر زبری و کوچکی از هم جدا شده و پس از فشار بوسیله ورقه های چوبی برای مصرف در بازار بسته بندی می شود.

خرید برگه قیسی عمده

خرید برگه قیسی عمده عرضه برگه قیسی چه به کیلوگرم و چه به صورت عمده از طریق مراکز شناخته شده ، نمایندگی ها و فروشگاه های بزرگ در سراسر کشور انجام می شود ، افراد می توانند برای برآوردن نیازها و خواسته های خود به این مراکز مراجعه کنند. و از ویژگی ها و مزایای منحصر به فردی که دارند بهره مند شوید.

همچنین بهترین و عالی ترین راه خرید این محصول بصورت آنلاین است. به طوری که با مراجعه به سایت های اینترنتی می توانید این کالای مرغوب و با کیفیت را به صورت غیر حضوری تهیه نمایید، که بهترین و عالی ترین شیوه خرید این کالا می باشد که قیمت برگه قیسی نیز با توجه به نوسان بازار متفاوت است.

اکبر سرتیپی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه آفی شما را به خرید بهترین خشکبار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *