مجموعه آفی شما را به خرید بهترین خشکبار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تولید انواع قیسی زردآلو تیزابی ارگانیک

آنچه در این مقاله می خوانید...

روش تهیه قیسی زردآلو در خانهمراکز صادرکننده قیسی زردآلو ارگانیک

واحد های تولیدی زیادی در سطح کشور با توجه به حجم بالای تقاضا ها، میزان تولیدات انواع قیسی ارگانیک خود را به روش های نوین و سریع مانند خشک کردن به وسیله ماده تیزاب را افزایش داده اند تا امکان خرید و دسترسی راحت برای خریداران فراهم شود.

تولید انواع قیسی با استفاده از بهترین و سالم ترین زردآلو ها و تحت شرایط کاملا استاندارد و بهداشتی و زیر نظر افراد مجرب انجام می شود که روز به روز در حال افزایش می باشد.

تولید انواع قیسی زردآلو تیزابی ارگانیک

روش تهیه قیسی زردآلو در خانه

روش تهیه قیسی زردآلو در خانه قیسی زردآلو میوه خشک شده پرخاصیتی می باشد که به عنوان میان وعده یا طعم دهنده غذا های سنتی کاربرد فراوانی دارد، روش تهیه آن در خانه بسیار ساده و سریع می باشد از این رو خودتان می توانید با تهیه کردن مقداری زردآلو به دو روش خشک کردن در آفتاب یا درون فر، قیسی خوشمزه درست کنید.

ابتدا زرد آلوهایی را که خریداری کرده اید را خوب بشویید و از وسط دو نیم کرده، هسته آن ها را خارج کرده و درون یک سبد را که جریان هوا برقرار باشد به وسیله یک دستمال نخی پوشانده و زردآلو ها را روی دستمال بچینید سپس دستمال دیگری را روی زردآلوها پهن کنید و سبد را ۱ الی ۲ روز مقابل آفتاب قرار دهید.

دقت کنید که در این مدت زردآلوها را پشت و رو نمایید تا خشک شوند و کپک نزنند پس از ۳ روز که کاملا خشک شدند می توانید آن ها را به سایه منتقل کنید و دیگر نیازی به ماندن زیر نور آفتاب نیست به این طریق قیسی زردآلو طبیعی و لذیذ حاصل می آید البته اگر شما در تهیه قیسی عجله دارید و فرصتی برای خشک کردن در آفتاب ندارید می توانید زرد آلو ها را درون فر گذاشته و قیسی را به روش سریع تری تهیه کنید.

مراکز صادرکننده قیسی زردآلو ارگانیک

مراکز صادرکننده قیسی زردآلو ارگانیک امروزه با توجه به افزایش تقاضا جهت خرید قیسی در بازار های بین المللی، مرکز های صادراتی زیادی در زمینه صادرات انواع قیسی مرغوب به صورت عمده و با قیمتی کمتر به خارج از کشور فعالیت گسترده ای دارند و در صدد هستند تا بهترین و باکیفیت ترین قیسی ها را در بسته بندی هایی با اوزان مختلف صادر کنند.

قیسی زردآلو صادراتی یک محصول ناب تلقی می شود که روز به روز بر صادرات آن افزوده می گردد از این رو سود خوبی را به عنوان یک عامل اقتصادی نصیب مراکز صادراتی می کند این مراکز با تلاش و پشتکار زیاد سعی دارند جهت افزایش تولید ملی و بهره بردن سایر افراد از خواص آن، رضایت کشور های دیگر را جلب و صادرات این محصول را افزایش دهند.

اکبر سرتیپی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه آفی شما را به خرید بهترین خشکبار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *